میکروسوئیچ درب مایکروفر

میکروسوئیچ درب مایکروفر تعمیر و تعویض میکروسوئیچ در ماکروفر با180روز گارانتی

 

میکروسوئیچ درب مایکروفر یا ماکروفر چیست؟ ماکروفر یکی از لوازم خانگی کوچک اما پرکاربردی است که امروزه برای طبخ و گرم کردن غذاهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. عملکرد مایکروفر به گونه ای است که از نوعی تشعشع برای پختن و گرم کردن غذا استفاده می کند. این تشعشعات برای انسان بسیار مضر است. به همین دلیل داشتن در مایکروویو قوی برای جلوگیری از ورود تشعشعات به بدن انسان بسیار مهم است.

تعمیر انواع لوازم خانگی گلدن سرویس ایران

میکروسوئیچ درب مایکروویو یکی از مهم ترین قطعات مایکروفر است که وظیفه ایمن سازی درب را افزایش داده و ایمنی این دستگاه را در هنگام استفاده افزایش می دهد. در این مقاله به بررسی نحوه خرابی میکروسوئیچ درب و علائم خرابی میکروسوئیچ درب مایکروویو می پردازیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

کاربرد میکروسوئیچ درب ماکروفر چیست؟

میکروسوئیچ یکی از قطعات مایکروویو است که میکروسوئیچ درب ماکروفر را قفل می کند. در داخل درب هر مایکروفر نوعی قلاب وجود دارد که با استفاده از میکرو سوئیچ درب مایکروفر را قفل می کند. در واقع با بسته شدن درب مایکروویو، قلاب و میکرو سوئیچ درب مایکروویو به هم متصل شده و باعث قفل شدن درب مایکروویو شده و از برخورد تشعشعات این دستگاه به افراد جلوگیری می کند. معمولاً در هر مایکروفر 3 نوع میکرو سوئیچ وجود دارد. عملکرد اصلی میکروسوئیچ درب مایکروویو اطمینان از بسته بودن درب مایکروویو است.

بیشتر بخوانید: تعمیر لباسشویی بوش

چه عواملی باعث خرابی میکروسوئیچ درب مایکروویو می شود؟

چه عواملی باعث خرابی میکروسوئیچ درب مایکروویو می شود؟ عوامل متعددی وجود دارد که باعث آسیب درب مایکروویو می شود. استفاده نادرست از مایکروفر و نگهداری نادرست از این دستگاه، علاوه بر خرابی مایکروفر، به میکروسوئیچ درب مایکروویو آسیب می رساند. بر این اساس برخی از عواملی که باعث خرابی میکروسوئیچ درب مایکروویو می شوند عبارتند از:

  • باز کردن ناگهانی در مایکروفر
  • بسته شدن محکم درب مایکروویو
  • ضربه شدید به درب مایکروویو و آسیب به میکرو سوئیچ
  • تماس سوئیچ مایکروویو در با آب
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *