مایکروویو تکا

مایکروویو تکا دستگاه هایی هستند که امروزه در تمامی آشپزخانه ها دیده میشوند، این دستگاه به علت مشغله زیاد مردم،استفاده آسان محبوب است.

مایکروویو تکا

مایکروویوها کارایی بسیار بالایی دارند و کار آن فقط به گرم کردن غذا ها ختم نمیشود، بسیاری از کسانی که این دستگاه را دارند و از آن استفاده میکنند فقط و فقط از آن برای گرم کردن غذا استفاده می کنند.

راه اندازی مایکروویو تکا:

برای راه اندازی مایکروویو باید یک سطح صاف و خشک برای آن در نظر بگیرید، مانند اوپن ها و یا پیشخوان های چوبی در آشپزخانه، توجه کنید که مایکروویو ها هیچ گاه نباید در نزدیکی اجاق گاز ها و یا کپسول های گاز قرار بگیرند.

حالت بخارپز:

در بعضی از مایکروویو ها امکان بخار پز کردن غذا ها هم وجود دارد که بخارپز کردن در این دستگاه باید در ظرف مخصوص به خودش انجام شود یعنی دقیقاً مانند چیزی که داخل دفترچه راهنما دستگاه گفته شده است.

حالت کانکشن:

یک دکمه بر روی مایکروویو با نشان CONV قرار دارد، با زدن این دکمه و قرار دادن غذا در داخل مایکروویو، این امکان به وجود میآید تا دستگاه هوای گرمی که به داخل مایکروویو میفرستد را به کمک سیستم تهویه به صورت یکنواخت در همه ی قسمت ها پخش کند و در طول پخت دمایی که به کل غذا میرسد کاملاً یکسان است.

حالت گریل مایکروویو تکا:

سرخ کردن و یا برشته کردن چیزی میتوانید از قسمت گریل دستگاه استفاده کنید، حال برای این کار در داخل مایکروویو پایه ای قرار میگیرد و روی آن درپوشی گذاشته نمیشود، مایکروویو ها معمولاً سه درجه تنظیم برای گریل دارند که هرکدام برای کاری طراحی شده است.

برای اطلاعات بیشتر به مقاله ی  مایکروویو سر بزنید

مایکروویو تکا

نکات در هنگام استفاده از مایکروویو تکا:

ظروف سنگین در دستگاه قرار ندهید.

مایعات قابل اشتعال را به هیچ وجه در دستگاه قرار ندهید.

مقدار استفاده از آب را کمتر کنید تا غذا سریع تر پخته شود.

دستگاه را خالی روشن نگذارید چون به موتور آن آسیب وارد میشود.